V sobotu 5.4.2008 sa uskutočnil v priestoroch ŠK Doprastav Bratislava na Drieňovej ulici 1.ročník Veľkonočného turnaja šachových nádejí. Hrali sa dva turnaje. V turnaji do 18 rokov zvíťazil Tibor Čajka z ŠK Osuské, keď v 7-kolovom turnaji získal 6 bodov. O pol bodu predstihol obhajcu víťazstva z 0-tého ročníka turnaja Tomáša Padyšáka, ktorý skončil druhý a získal tak titul majstra Bratislavského kraja v rapid šachu do 18 rokov. Tretí skončil Tomáš Lančarič z ŠK Dvory nad Žitavou. Najlepšou slečnou bola celkovo šiesta Ivana Kahancová z Dunajskej Stredy, majsterkou Bratislavského kraja do 18 rokov sa stala Lucia Kevická, v celkovom poradí deviata. Turnaja sa zúčastnilo dovedna 20 hráčov. V turnaji do 14 rokov sa z víťazstva tešil ešte len čoskoro 11-ročný László Takács z Dunajskej Stredy. Získal 8 bodov z 9 partií a predstihol veľa starších súperov zvučných mien. Titul majstra Bratislavského kraja vybojoval celkovo druhý Viktor Šebo, tretí skončil Tomáš Chabada z Lábu. Najlepším dievčaťom a zároveň majsterkou Bratislavy do 14 rokov sa stala Katarína Rožárová, šiesta v celkovom poradí. V rámci turnaja do 14 rokov sa vyhodnotila aj kategória do 10 rokov. Najlepší v tejto kategórií Peter Macko z KŠN Bratislava získal zároveň titul majstra Bratislavského kraja v rapid šachu do 10 rokov. Dosiahol 6 bodov a skončil v celkovom poradí na 10.mieste. Druhý v tejto kategórií skončil Jakub Nguyen z ŠK Komplet Modranka, tretí Martin Jablonický z Lokomotívy Trnava. Najlepším dievčaťom do 10 rokov bola Svetlana Sučíková z SZŠ Čelovce (4,5 bodu), majsterkou Bratislavského kraja sa stala Anička Vrtiaková z KŠN Bratislava (3 body). Česť usporiadajúceho oddielu zachránil celkovo ôsmy Lukáš Hájek, ktorý vyhral hodnotenie turnaja do celoslovenskej súťaže Grand Prix mládeže 2007/08. Turnaja sa zúčastnilo dovedna 64 hráčov, najmladší spomedzi nich bol len 5-ročný Andrej Cvečka z CVČ Malacky. Ďakujeme všetkým zúčastneným hráčom a rodičom, ako aj sponzorom z Bratislavského šachového zväzu a ŠK Doprastav. Ďalšie informácie a fotografie nájdete v prilohe alebo na www.skdps.com